עורך דין ביטוח – יש דבר כזה!

עלייה בסוגי פוליסות הביטוח, בהיקף רכישתן ובמודעות למימוש הזכויות הביאו גם לעליית קרנם של עורכי הדין בתחום הביטוח. "עורך דין ביטוח" – לא רבים יודעים, אבל יש דבר כזה!

ענף המשפטים רווי תחומים ותתי תחומים כמו מקרקעין, חוזים, תעבורה, דיני עבודה, מסחרי, ליטיגציה, שוק ההון ועוד, אולם בשנים האחרונות, בשל העלייה שחלה במספר התביעות המוגשות לחברות הביטוח, עלה קרנו של תחום נוסף, זהו תחום הביטוח ומי שפעיל בו הוא עורך דין ביטוח.

חלקן הגדול של התביעות המוגשות הן כנגד חברות הביטוח, אבל בעצם הנזקים שנגרמים לתובע אינם נעשים על ידי חברת הביטוח. בפועל כאמור, חברת הביטוח היא הצד הנתבע ולכן מי שמסייע ומכין את כתב התביעה וההליך המשפטי מצד התובע הוא כאמור, עורך דין ביטוח.

אפשר להגדיר את עצם הביטוח ככלי קפיטליסטי שמטרתו להשיג יעדים סוציאליסטיים, ולמעשה אפשר לראות בו "גרוש לבן ליום שחור" בהיבט הבריאותי.

אנו רוכשים פוליסות ביטוח ממגוון סוגים על מנת שחלילה ביום מן הימים במידה ויקרה אירוע ביטוחי, אז נוכל לתבוע את הכסף מחברת הביטוח ונוכל להמשיך לחיות ברווחה כלכלית מסוימת. ביטוח חובה, מקיף וצד ג' לרכב, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח בריאות, ביטוחי תרופות ומחלות קשות, וכן אובדן כושר עבודה, ביטוח שיניים, ביטוח סיעודי ועוד פוליסות שאנו יכולים להבטיח באמצעותן ובתמורה לתשלום פרמיה חודשית קבועה, כי ביום מן הימים נהיה מוגנים.

אלא, שבמקרים רבים, לא די בהגשת תביעה אל חברת הביטוח, שכן הן נוטות בכ-30% מהמקרים לדחות את התביעות. לאחר שנדחיתם מוטב להתייעץ ולהיעזר בעורך דין מומחה בתחום הביטוח, אשר מכיר פסיקות, תקדימים, תקנות ואת הטענות שחברות הביטוח דוחות וטוענות. זהו כאמור, עורך דין ביטוח.

קיימים שני אפיקי פעילות עיקריים לעורכי דין ביטוח. הראשון, כאשר אנחנו מבקשים לתבוע חברת ביטוח בגין נזק שנגרם לנו על ידי אדם אחר שהוא מבוטח בה (ולא בהכרח אנחנו). כלומר, תובעים את החברה המבטחת שתפצה אותנו בגלל שלקוח שלה פגע בנו.

לדוגמא, תביעת חברת הביטוח שמבטחת את הדירה שמעלינו, שכן נגרם  לדירתנו (ולחפצים) נזק רב – כתוצאה מנזילה בדירה מעל, ולבעל הדירה יש פוליסת צד ג' למקרים אלו. דוגמא אחרת היא כשנגרם לנו נזק כתוצאה מתאונת דרכים, אז נתבע את חברת הביטוח של הפוגע.

האפיק השני בו עורך דין ביטוח פועל הוא לייצג לקוחות שתובעים את חברת הביטוח בה הם עצמם מבוטחים. בדרך כלל זה נעשה לאחר שהמבוטח פנה ישירות לחברת הביטוח והיא דחתה את תביעתו. בעזרת עורך דין מקצועי ומומחה בתחום הביטוח, ניתן להפוך את החלטות חברות הביטוח. לדוגמא, בתביעות אובדן כושר עבודה, סיעוד, פנסיה אשר נדחות באחוזים גבוהים על ידי החברות המבטחות.

כלומר, לומר שתפקידו של עורך דין ביטוח הוא להוכיח בהתאם לתנאי הפוליסה של המבוטח שפנה אליו – כי באמת מגיע לו פיצוי מהחברה המבטחת, וכן על עורך דין ביטוח להוכיח את מידת הנזק שנגרמה למבוטח – לקוח שלו.

חברות הביטוח לא בוחלות באמצעים על מנת להוכיח כי למבוטחים או לתובעים לא נגרמו נזקים, בוודאי לא במידת הנזק שהם טוענים, והן מנסות להקטין ככל הניתן את הפיצויים שהן נדרשות לשלם.

חוקרים פרטיים, עדים, מומחים וכלים נוספים שחברות הביטוח לא מהססות להפעיל על מנת להוכיח את עמדתן ולהקטין את התשלום, אם בכלל, שישולם לתובע.

לדוגמא, במקרים של תביעות בנזקי גוף ובתביעות אובדן כושר עבודה, המומחים יהיו ועדות רפואיות ורופאים מפרופסיות שונות. בתביעות נזקי דירה למשל או רכב, המומחים יהיו שמאים, לפי הצורך.

עורך דין ביטוח צריך להכיר מגוון רחב של עולמות, החל בחקיקה, בפסיקה, בתקנות של הרגולטור ובעדכונים וברפורמות. בנוסף, עורך דין ביטוח חייב להיות בעל יכולת ורבלית טובה לבית המשפט, לדעת להציג ראיות וכמובן לפעול בדרכים המקובלות על מנת להשיג ללקוח שלו את הפיצוי המקסימלי ובזמן המהיר ביותר.

אם נדחית על ידי חברת הביטוח, רצוי להסתייע בעורך דין בעל ניסיון בתביעות בביטוח שיוכל להפוך את הדחייה – ולהשיג עבורך את הפיצוי.
ליצירת קשר התקשר/י 073-2291380 או לחצ/י כאן.

דילוג לתוכן