תאונות דרכים

תאונת-דרכיםבישראל נהרגים מדי שנה 300-350 בני אדם כתוצאה מתאונות דרכים ואלפים רבים נפצעים, בדרגות פגיעה שונות. מעל 30,000 בני אדם נהרגו בתאונות דרכים בישראל מאז הוקמה המדינה, אך למרות המאמצים הרבים של רשויות אכיפת החוק להקטין את מספר התאונות, עדיין מדובר בגורם תמותה משמעותי ולצערנו לא ניתן למנוע לחלוטין מקרים אלו.

הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים הוקמה בשנת 1997 (ונאלצה לקום מחדש ב-2007 בעקבות דו"ח ועדת שיינין) מטפלת בתחומי בטיחות בדרכים במגוון היבטים ומשקיעה משאבים בניסיון לצמצם את תאונות הדרכים, אולם לא ניתן לדבר על ירידה משמעותית במספר ההורגים ובמספר הפצועים.

מהי תאונת דרכים?

חוק הפיצויים לנפגעי תאונת דרכים התשל"ה -1975 (פלת"ד) הוא החוק שמסדיר את נושא תאונת הדרכים בישראל. החוק מגדיר מהי תאונת דרכים כ"מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה". מדובר בהגדרה הניתנת לפרשנות ואילו במבחן המציאות- כל מקרה של תאונה ייבחן לגופו.

מהי פוליסת ביטוח חובה לרכב?

פוליסת ביטוח חובה לרכב, מוטלת על בעל רכב או המחזיק ברכב או הנוהג ברכב, מכח פקודת רכב מנועי (נוסח חדש) תש"ל- 1970. לפי הפקודה, נדרש בעל הרכב לרכוש פוליסה אשר תכסה את האחריות המוחלטת לפי הפלת"ד. תכלית החוק היא לאפשר למי שנפגע בנזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים, להיפרע מהגורם הפוגע, בגין הנזקים שנגרמו בתאונה.

בתאונות הדרכים יש הבחנה ברורה בסוג התאונה:

  • תאונה בין כלי רכב (ואילו סוגים – דו גלגלי, כבד וכדומה), האם מעורב הולך רגל, בעל חיים, כלי רכב נייח?
  • תאונה בכביש עירוני או בינעירוני?
  • מהן הסיבות שהובילו לתאונה (ליקוי בדרך, טעות אנוש ועוד)?

וכן תאונות בהן ניתן לבחון את מידת אחריותו של הנהג.

חברות הביטוח מתחמקות מתשלום

נשמע לך פשוט? שאם נפגעת בתאונה אז חברת הביטוח תפצה? לצערנו המצב אינו פשוט כלל וכלל.

בכל מקרה של פגיעה כתוצאה מתאונת דרכים, חברות הביטוח תעשנה את מירב המאמצים על מנת לא לשלם את סכומי הפיצויים שמגיעים לנפגע/ים, ואם בכל זאת הן משלמות אז הן פועלות כדי להקטין את סכום הפיצוי ככל יכולתן.

על מנת להשיג פיצוי כספי המגיע לנפגע מתאונת דרכים, חשוב להיעזר בעורך דין המתמחה בתביעות לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. רק בעזרת ניהול מקצועי ומיומן של תיק התביעה בידי צוות עורכי דין המלווה ביעוץ רפואי שוטף – יוכל הנפגע לקבל פיצוי מקסימלי מחברת הביטוח.

במקרה ונפגעת מתאונת דרכים עליך ליצור קשר עם עורך דין אשר ינחה אותך כיצד לפעול, אילו מסמכים נדרשים להוכחת תביעתך לפיצויים, וכן יסייע להמשך ההתנהלות מול הגופים השונים ובתביעה לחברת הביטוח.

במשרד פייל ושות' מחלקה מיוחדת ובה עורכי דין מנוסים המתמחים בתביעות לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים בגין תאונות דרכים.

אם נדחית על ידי חברת הביטוח, רצוי להסתייע בעורך דין בעל ניסיון בתביעות בביטוח שיוכל להפוך את הדחייה – ולהשיג עבורך את הפיצוי.
ליצירת קשר התקשר/י 073-2291380 או לחצ/י כאן.

נסיעה בטוחה!

דילוג לתוכן