נזקי רכוש

תביעות רכוש

מאלו סיבות יכול ליגרם נזק לרכוש

נזקי רכוש

בעידן בו אנו חיים, חשוב להקפיד ולרכוש כיסוי גם מפני נזקי רכוש. הבטחת דירת המגורים, בית העסק ו/או כל רכוש אחר עשוי להיות בעל משמעות רבה לבעליו. רכישת פוליסת ביטוח נועדה להבטיח מתן פיצוי כספי במקרה קרות נזק, על פי תנאי הפוליסה.

נזק לרכוש יכול ליגרם בשל שלל סיבות. לדוגמא:

  • תאונה
  • שריפה
  • נזילה
  • פריצה
  • אובדן

מעיון ברשימה החלקית, ניתן להבחין כי פגיעה ברכוש יכולה למוטט חיים. בית שנשרף קליל לדוגמא יאלץ את יושביו למצוא מגורים חליפיים לתקופה ממושכת, כמו גם להשיג מימון לשיקום הנזקים שיכולים להגיע למיליוני שקלים. על כן, יש חשיבות גבוהה למהירות הטיפול. זאת ועוד, בדרך כלל, ככל ויעבור זמן, יפגעו הראיות לנזקים או למקורם.

"(לג') וְכִי-יִפְתַּח אִישׁ בּוֹר, אוֹ כִּי-יִכְרֶה אִישׁ בֹּר–וְלֹא יְכַסֶּנּוּ; וְנָפַל-שָׁמָּה שּׁוֹר, אוֹ חֲמוֹר(לד') בַּעַל הַבּוֹר יְשַׁלֵּם, כֶּסֶף יָשִׁיב לִבְעָלָיו; וְהַמֵּת, יִהְיֶה-לּוֹ." (שמות כא')

תביעת רכוש

תביעת רכוש הינה תביעה אותה מגיש הניזוק כנגד המזיק או המבטח, בגין נזק שנגרם לרכושו ואף בגין נזקים נלווים שנגרמו לו בגלל הנזק או לצורך תיקונו של הנזק.

במסגרת ניהול תביעת רכוש, יש לבחון בשלב הראשון את מקור הנזק. לאחר שמקור הנזק נמצא, יש לבחון על מי חלה האחריות וכן, לאמוד את גובה הנזק. לצורך השלמת האמור, יש להיעזר במומחים אשר מצוידים במכשור ובידע המתאים כאשר תחום מומחיותם משתנה בהתאם לאופי התביעה (שמאי, מהנדס, רו"ח, חוקר שריפות, מאתר נזילות וכיוצ"ב).

בדרך זו, יהיו ברשותנו הנתונים המלאים אודות הגורם לנזק, הגורם או הגורמים אליהם נפנה לקבלת הפיצוי וכן סכום הפיצוי הנדרש.

את מי אפשר לתבוע?

כאשר נגרם נזק לרכוש, ניתן יהיה לעיתים למצוא כיסוי ביטוחי. אם בפוליסה שברשותנו ואם בפוליסה שברשות אחרים והיא מכסה את הנזקים שנגרמו לנו. כך נופתע לגלות, כי פוליסת הביטוח של השכן תכסה את הנזקים שנגרמו לנו בעטיה של נזילה מדירתו, כמו גם שפוליסת הביטוח של העיריה מכסה את הנזקים שנגרמו לרכב שעה שניזוק מבור שבכביש.

הגשתי תביעה לחברת הביטוח – האם אקבל את כספי הפיצוי?

לצערנו, גם בתחום תביעות הרכוש חברות הביטוח אינן ממהרות לשלם למבוטחים את הכספים המגיעים להם לפי תנאי הפוליסה. דחיית התביעות בטענות שונות ומשונות היא דבר שבשגרה.

על כן, כאשר מדובר בנזק משמעותי, מומלץ לפנות לעורך דין המתמצא בתחום על מנת שינהל את ההליך אל מול חברת הביטוח כבר מראשיתו. הניסיון מלמד כי בהתנהלות נכונה, יתכן וחברת הביטוח תבקש להביא את הנושא אל סיומו בטרם תוגש תביעה משפטית.

למרות האמור, גם אם נדחתה התביעה בטרם פניתם לעורך דין, אין להרים ידיים, שכן יש לבחון האם התביעה נדחתה כדין.

התיישנות

חשוב לדעת כי בתביעות ביטוח (גוף ורכוש), תקופת ההתיישנות הינה 3 שנים, מתאריך התרחשות האירוע הביטוחי. לכן, ככל ונראה שהעניינים מסתבכים, חשוב מאוד לפנות אל עורך דין מנוסה ומיומן בתביעות ביטוח רכוש בסמוך ככל הניתן לקרות הנזק ובמקרים מסוימים אף בטרם הפנייה לחברת הביטוח.

תחומי עיסוק

תביעות ביטוח רכוש דירות ועסקים

אנו מתמחים בניהול תביעות רכוש מכח פוליסת ביטוח דירה או עסק, מבנה ותכולה, לרבות תביעות בגין אירועי הצפה, שריפה, פריצה ועוד. הניסיון הרב בייצוג חברות הביטוח בעבר, מביא עמו יתרון משמעותי בכל הנוגע לניהול ההליכים אל מול חברות הביטוח השונות במהלך אירוע הנזק, בטרם הגשת תביעה משפטית וכמובן לאחר הגשתה.

תביעות רכוש

אנו מתמחים בניהול תביעות רכוש וחבויות לרבות תביעות כנגד רשויות מקומיות בגין נזקי רכוש, תביעות בדק ורשלנות מקצועית כנגד קבלנים ובעלי מקצוע. הנסיון הרב בייצוג רשויות מקומיות, קבלנים ובעלי מקצוע בתביעות רכוש שהוגשו כנגדן וההכרות הקודמת עם פוליסות הביטוח אשר בבעלותם מביא עמו יתרון רב בניהול ההליכים אל מול הגורם המזיק.

דילוג לתוכן