תביעת ביטוח מחלות קשות

ביטוח-מחלות-קשותתביעת ביטוח מחלות קשות – לבדיקה ומיצוי כל הזכויות העומדות לרשותכם ולהשגת הפיצוי הכספי שמגיע לכם במקרה והתגלתה אצלכם מחלה קשה. צרו קשר עם משרד עו"ד פייל ושות'.

מחלות קשות עלולות להתגלות אצל כל אחד ואחת, ללא הבחנה בגיל, במין וללא כל איתות או אזהרה מוקדמת.

כאשר אדם חולה, בנוסף לפגיעה בבריאותו, אחת הפגיעות המידיות היא פגיעה בהכנסות השוטפות והעתידיות שלו ושל בני משפחתו. כמו כן, צפויה לו עלייה בהוצאות הרפואיות והוצאות אחרות, עליהן לא ניתן לקבל כיסוי מגורמים אחרים כדוגמת הסעות, רכישת אביזרים או שירותים שונים.

מה זה ביטוח מחלות קשות?

ביטוח מחלות קשות נועד להבטיח פיצוי כספי חד-פעמי, אשר ישולם למבוטח במקרה והתגלתה אצלו מחלה קשה. גובה הכיסוי נקבע לפי צרכי המבוטח, ואילו הפרמיה החודשית שהמבוטח משלם נגזרת מפרמטרים של גיל, מצב רפואי, מעשן/לא מעשן, וכן החרגות נוספות.

מה כוללת הפוליסה?

פוליסת מחלות קשות כוללת רשימה סגורה של מחלות או אירועים רפואיים כדוגמת סרטן, התקף לב, אי ספיקת כליות, פרקינסון, אירוע מוחי ועוד.

דחיית תביעות ביטוח מחלות קשות

על פניו, חברת הביטוח נדרשת לשלם למבוטח, במקרה וחלה באחת המחלות הנקובות בפוליסה, את סכום הפיצוי שנקבע במלואו, ללא קשר להוצאותיו בפועל. אלא שבמציאות, גם בפוליסת מחלות קשות, חברות הביטוח דוחות תביעות של מבוטחים ובמקום להיאבק במחלה, אנשים נאלצים להיאבק בבירוקרטיה על מנת לממש את זכויותיהם. במקרים רבים, רק לאחר מאבק משפטי, נאותות חברות הביטוח לשלם למבוטחים.

כיצד חברות הביטוח יכולות לדחות תביעות?

הטענות השגרתיות והנפוצות (אי גילוי, פגם טכני, התיישנות וכו') של חברות הביטוח חוזרות על עצמן גם במקרה של מחלות קשות, אלא שבפוליסה זו משמשת קרקע פורייה למאבקים מתחכמים, קשים ומורכבים בין המבוטח לחברת הביטוח.

כך לדוגמא, מ.ד לקה בהתקף לב, אולם חברת הביטוח דחתה את תביעת ביטוח מחלות קשות שלו בטענה כי מקרה הביטוח לא התקיים, זאת מפני שלא חלו השינויים הנדרשים בתרשים בדיקת ה-א.ק.ג (E.C.G).

גם ש.כ לקתה בהתקף לב, אך במקרה שלה חברת הביטוח טענה כי לא הופיעו גלי Q בתרשים הא.ק.ג. במקרים רבים חברות הביטוח טוענות שהמצאות רמות אנזימים גבוהות בדם המעידות באופן חד משמעי על התקף לב, לא הגיעו לרמה הגבוהה הנדרשת על פי הפוליסה – על אף שמבחינה רפואית אין ספק שמדובר בהתקף לב.

דוגמאות נוספות לאופן בו מנסה חברת הביטוח לחמוק מתשלום למבוטחים היא במקרים של מחלת הסרטן. הגדרת סרטן בפוליסות הביטוח דורשת התפשטות של הסרטן לרקמות הסביבה או לרקמות אחרות. במילים אחרות, לא כל מה שמוגדר סרטן בעולם הרפואה, יוגדר כסרטן על ידי חברת הביטוח. לדוגמא, טענה נפוצה היא שהגידול ממנו המבוטח סובל הינו גידול מקומי, שלא חדר ולא התפשט לרקמות הסביבה או לרקמות אחרות. זוהי טענה נפוצה מאוד. חשוב לזכור כי חברת הביטוח לא תבצע עבור המבוטח את הבדיקה הקפדנית אם מחלת הסרטן התפשטה לרקמות נוספות – אלא תמהר לדחות את התביעה.

פנייה לעורך דין מומחה ב- תביעת ביטוח מחלות קשות

מקרים אלו ואחרים מדגימים כיצד חברות הביטוח מסתמכות על הגדרות מורכבות וחריגים המצויים באותיות הקטנות שבפוליסות, אותן המבוטחים לא מכירים ולא מבינים, על כן חשוב להתייעץ עם עורך דין מנוסה בתביעת ביטוח מחלות קשות, אשר ידע כיצד להתמודד עם טענות אלו בזמן אמת.

כך גם כאשר אדם חולה ואינו יכול לחזור אל שוק העבודה, מומלץ לו לפנות אל עורך דין תביעות ביטוח, על מנת שיבחן את הפוליסות שברשותו, ו/או יסייע לו מול המוסד לביטוח לאומי.

בכל מקרה של מחלה קשה, יש לבדוק ולמצות את כל הזכויות העומדות לרשותך!

אם נדחית על ידי חברת הביטוח, רצוי להסתייע בעורך דין לתביעת ביטוח מחלות קשות בעל ניסיון שיוכל להפוך את הדחייה – ולהשיג עבורך את הפיצוי.
ליצירת קשר התקשר/י 073-2291380 או לחצ/י כאן.

דילוג לתוכן