ביטוח חיים

ביטוח-חייםביטוח חיים הוא הסכם בין חברת ביטוח לבין מבוטח שבו נקבע כי במקרה של מות המבוטח, מוטביו יקבלו פיצוי חד פעמי בסכום שהוגדר מראש ובתמורה לתשלום פרמיה חודשית קבועה.

ביטוח זה נועד להבטיח למשפחתך או למוטבים אחרים שבחרת, להמשיך לשמור על רמת חיים נאותה, זאת לאחר התרחשותו של מקרה ביטוחי מזכה.

לא רק מוות

למרות ההגדרה הבסיסית, ביטוח חיים כיום אינו מכסה רק במקרים של פטירת המבוטח, אלא ישנם מרכיבים אותם ניתן להוסיף לפוליסה. כך לדוגמא, אובדן כושר עבודה, נכות, חסכון ליציאה לגמלאות, ביטוחי מחלות קשות ועוד.

פוליסת ביטוח חיים נפוצה כוללת שלושה סיכונים: מוות, נכות וזקנה. ניתן לרכוש את הביטוח באופן פרטי או במסגרת ביטוח מנהלים במקום העבודה.

ביטוח חיים נמכר גם אגב נטילת משכנתא, אולם אז כספי הפיצוי בראש ובראשונה משולמים לבנק המלווה, ובמידה ובפוליסה הובטח סכום גבוה יותר הוא יועבר למוטבים.

חברות הביטוח מסרבות לשלם

ישנם מקרים בהם המוטבים בפוליסה פונים אל חברת הביטוח על מנת לממש את ביטוח החיים, אך הם נדחים כלעומת שבאו.

חשוב לדעת כי תגמולי ביטוח חיים אינם נכללים כחלק מנכסי עיזבון המנוח, על כן היורשים החוקיים אינם זכאים באופן אוטומטי לממש את הפוליסה, אלא מי שהוגדרו כמוטבים על ידי המבוטח.

טענות חברות הביטוח

לחברות הביטוח יש אמצעים רבים אשר מאפשרים לה "להיאבק" במבוטח או בבני משפחתו, להתחמק מתשלום, לעכב תשלום או לדחות כליל את התביעה.

  1. אי גילוי – חברת הביטוח טוענת שהמבוטח או הנפטר, הסתיר מידע רפואי מעברו טרם הצטרפותו לפוליסה ועל כן תביעתו נדחית.
  2. פגם טכני – חברת הביטוח טוענת שנפל פגם טכני כדוגמת אי תשלום פרמיה על ידי המבוטח.
  3. התיישנות – בתביעות ביטוח מרוץ ההתיישנות הינו 3 שנים. חברות הביטוח נוטות להשהות ולעכב את ההליך הביורוקרטי ובדרך זו הזמן חולף, ולאחריו לא ניתן להגיש תביעה.
  4. חריגים – חברת הביטוח מסייגת בפוליסה מצבים שבגינם היא לא תפצה במקרה של תביעה.

בכל אחד מהמקרים הללו, וכן במקרי דחייה אחרים, לא מדובר בגזירה משמיים.

עורך דין המומחה בתביעות ביטוחי חיים יכול להתמודד עם הטענות, להפוך את החלטת חברת הביטוח ולקבל את הפיצוי המגיע לך!

אם חברת הביטוח דחתה את תביעת ביטוח החיים/משכנתא, פנה אלינו לתאם פגישת התייעצות ללא התחייבות .

אם נדחית על ידי חברת הביטוח, רצוי להסתייע בעורך דין בעל ניסיון בתביעות בביטוח שיוכל להפוך את הדחייה – ולהשיג עבורך את הפיצוי.
ליצירת קשר התקשר/י 073-2291380 או לחצ/י כאן.

דילוג לתוכן