ביטוח בריאות

ביטוח-בריאותפוליסת ביטוח בריאות הינה אחת מפוליסות הביטוח הנפוצות ביותר בישראל והיא נועדה להבטיח כיסוי במקרה של הוצאות רפואיות שאינן מכוסות במסגרות הקיימות (סל בריאות ושב"ן), או בנוסף עליהם בחלק מהמקרים. יש פוליסות בריאות קבוצתיות וישנן פוליסות פרטיות, ובשני המקרים גם יחד מבוטחים רבים נתקלים בחומות מבוצרות ותביעותיהם נענות בשלילה מצד חברות הביטוח.

על כן, חשוב להיעזר בעורך דין מנוסה בתחום תביעות הביטוח כבר בשלבי הגשת התביעה לחברת הביטוח, קל וחומר במקרים של דחייה.

ביטוחי בריאות בישראל

מערכת הבריאות בישראל פועלת מכוח חוק בריאות ממלכתי תשנ"ד-1994 ולפיו כל תושבי המדינה מבוטחים בביטוח בריאות ברובד בסיסי אשר כולל את סל שירותי הבריאות של קופות החולים.

רובד שני הינו שירותי בריאות נוספים (שב"ן) אשר מוצעים ללקוחות קופות חולים כשירותי בריאות נוספים מחוץ לסל הבסיסי ובעלות כספית נוספת ("מושלם", "זהב", "עדיף" וכדומה). תמורת פרמיה חודשית, יינתן החזר מוגדר למגוון טיפולים ושירותים רפואיים.

אולם, סל הבריאות הממשלתי ושירותי הבריאות הנוספים אינם מספקים ואינם נותנים מענה הולם לצרכים שונים ולמקרים רבים, כדוגמת תרופות מיוחדות (במקרים רבים מצילות חיים), טיפולים מורכבים, ניתוחים בחו"ל ועוד. מאחר ועלותם של שירותי בריאות עשויה להגיע למאות אלפי ₪ ואף יותר, עולה צורך בהבטחת אמצעי המימון על מנת שאנשים יוכלו להבטיח לעצמם כיסוי להוצאותיהם. ביטוחי הבריאות הפרטיים באים לענות על צורך זה.

ביטוח הבריאות כולל ברוב הפוליסות (אך לא בכולן) כיסוי למקרים הבאים:  השתלות בחו"ל, טיפולים מיוחדים בחו"ל ותרופות שאינן בסל שירותי הבריאות. ביטוחי בריאות מורחבים כוללים גם כיסוי טיפולים אמבולטוריים, התייעצות אצל מומחים, טיפולים משלימים וכן טיפולים בטכנולוגיות מתקדמות.

חשוב לדעת, כי מרבית הכיסויים בפוליסת ביטוח בריאות הינם באופן של שיפוי. כלומר, החברה המבטחת תשלם למבוטח החזר כספי כנגד הוצאות שהוא הוציא בפועל (עם הגשת קבלות מקוריות), זאת לאחר קרות המקרה המזכה ועד לתקרת סכום שנקבעת מראש בפוליסה.

עורך דין המומחה בתביעות ביטוח ידע להשיג עבורך את ההחזר המקסימלי, בהתאם לתנאי הפוליסה שברשותך.

חברת הביטוח מתחמקת?

חברות הביטוח נוקטות בשיטות מגוונות כדי להתנער מתשלום למבוטחים, אולם לא כל סירוב מצדה של החברה המבטחת הוא מוצדק ופעמים רבים מתברר כי היה שרירותי, שגוי או כזה שניתן לשנותו.

לכן, חשוב לפנות אל עורך דין אשר בקיא בתחום כבר בשלב הראשוני שברצונך להגיש תביעה אל חברת הביטוח.

עשרים שנות פעילות בתביעות נגד חברות הביטוח מעניקות למשרדנו ניסיון רב וידע שנצבר, אשר מסייעים לנו להצליח מול חברות הביטוח מחוץ או בתוך בית המשפט.

משרדנו משלב בכל תביעה ידע, ניסיון, נבחרת מנצחת של עורכי דין מקצועיים והרבה יצירתיות, במטרה להשיג עבור הלקוחות את סכומי הפיצוי המקסימליים.

אם נדחית על ידי חברת הביטוח, רצוי להסתייע בעורך דין בעל ניסיון בתביעות בביטוח שיוכל להפוך את הדחייה – ולהשיג עבורך את הפיצוי.
ליצירת קשר התקשר/י 073-2291380 או לחצ/י כאן.

דילוג לתוכן